Hayal Gücünüzü Arttırmak ve Büyük İşler Başarmanız için 10 Yol

Hayal Gücünüzü Arttırmak ve Büyük İşler Başarmanız için 10 Yol

Hayatımızda hedefleri başarmayı hepimiz isteriz, değil mi?

Küçük zaferler ya da büyük başarılar olsun olmasın, o işten terfi alarak ya da size yakın kişilere zaman ayırarak arzuladığımız bir şeye ulaşmamız iyi hissettirmektedir. Tabiki, bazıları için bu baskın bir düşüncedir ve aklımızın arka kısımlarında bu şeylerin cesareti az kıran şeyler olduğunu merak ederken kendimizi bulmak kolaydır. Fakat tam da bu, bu yazının size vermek istediği şeylerdir. Hedeflere ulaşmamızı sağlayan şu an için gerekli zaman şimdidir.

“Dump Little Man” tarafından bir yazı, hayal gücümüzün geliştirmemizin hayatımızı gerçekleştirmemiz konusunda çok etkili olduğunu söylemiştir. Aklımızı geliştirirsek, gerçekliğimizi gerçekleştirebiliriz.

Bu nasıl olur?

“Hayal gücü bilgiden çok daha önemlidir!” Albert Einstein

Gerçeklik şu ki olmak istediğiniz şey ya da kişi olabilirsiniz; bu bir miktar hayal gücü ve kendimize güvenle yapılabilir. Hemingway gibi yazmak ister misiniz? Mikelanjelo gibi resim yapmak? Ya da bir ejderha mağarasında keşif olmak?

Tahmin edin nedir? Bu şeylerin herhangi biri olabilirsiniz; şimdi tüm ihtiyaç duyulan aygıtlara, bağlantı kurmak için ve kendinizi parlatmak için şuandan itibaren sahipsiniz.

1.Potansiyelinizi Anlayın

Ernest Hemingway ‘in tüm zamanların en büyük yazarlardan olduğunu biliyor muydunuz? O tutkusunu izliyordu ve bununla büyük bir başarıya sahip olmuştu. Ne düşünürseniz, o olursunuz!

2.Düşüncelerinizi Keşfedin

Meditasyon ve spor sırasında, bizler zihnimizin hareketli halini sustururuz ve beynimizin yeni bir kısmına ulaşmış oluruz. Anı deneyimlemeye başlayarak, bilinçli aklın mantığını atmaya başlayarak süper bilinçli bir zihnin içine girmiş oluruz. Bu sınırsız yaratıcılıktan dolayıdır. Meditasyonun ya da sporun gücünü azımsamayın. Her biri beynimize iyi endorfinler hissetmemiz için gönderilir ve gerçek potansiyelimizi gölgeleyen bastırılmış endişe ve stresi serbest bırakmaktadırlar.

3.Ön Koşullandırdığınız Kavramlardan Kurtulun

Her zaman kendinize anlattığınız nedir, yaratıcılık ya da özgünlüğe sahip olamamanız konusu mu? Bu düşünceleri durdurun, aklınız size doğru olan şeyleri söylememektedir. Devamsızlığı hatırlayın? Her an yeniden bir tazelenmedir, siz boş bir tuvalsiniz. Tuvalinizi neyle dolduracağınızı seçin. Bağlantıya girin ve en doğru halinizi deneyimleyin, siz zenginsiniz, canlısınız ve vızıldıyorsunuz ve bunu hiçbir şey değiştirmeyecektir.

4.Enerjinizi Nereye Kanalize Edeceğinize Karar Verin

Hayalperest bir yol konusunda karar verin ya da az bir miktarında kararlı olun.  Büyük tanınmış etki tesiri yüksek bir sanatçı olmak istiyorsanız o tür kişileri hayal edin, ve gündelik rutinlerinizi ona benzer hale getirin ve çok çalışın. Ne düşünürseniz, o olursunuz; eğer başarıyı hayal ederseniz, başarının sizi bulması için bir yol bulursunuz.

5.Araştırın ve Soru Sorun

Her zaman meraklı olun ve en önemlisi diğerlerine cevap vermeyi denemeden onları dinleyin. Arkadaşlarınızdan öğrenebileceğiniz çok şey vardır. Bir defter taşıyın ve fikirlerinizi yazın, nerede ilhamın sizi bulacağı konusunda şaşıracaksınız.

6.Gözlemleyin

Etrafınızda olan bitenle alakalı düşündünüz mü ya da yarışan aklınızda sıkışıp kaldınız mı? Diğer başarılı insanların ne yaptıklarına dikkat edin. Az konuşun, çok dinleyin

7.Farkındalığı Uygulayın

“Farkındalık an ve an, düşüncelerimizin, duygularımızın, hislerimizin ve çevremizin farkındalığını devam ettirmektir”

Bu uygulama ile canlı renkler ve artttırılmış hisler ile gelin; yaratıcı enerji durumunuza bağlanmak için dünyaya bakarken bu yeni bakış açısını kullanın. Doğaya girişin ve ormanların canlılığını hissedin.

8.Tutkularınızı Araştırmak İçin Zaman Ayırın

Müzik benim bir tutkum; en sevdiğim şarkıyı dinlerken, bir göl üzerinde gizemli dolaşıp duran dumanın resmini çekmek için şafakta adım atmayı canlandırıyorum. Şiir okuyun, sanatla mutlu olun ya da bir sanat atölyesine gidin, ne size ilham veriyorsa, bundan iki doz alın.

9.Duraklamalar ve Şüphelerin Normal Olduğunu Anlayın, Kendinize Sert Davranmayın

Akıl yönetimi devraldığı zaman ve size yeterince iyi olmadığınızı söylediğinde, bu düşüncelerin gökyüzünden bulutlar gibi gitmesini sağlayın; onları bilgilendirin ve gitmelerine izin verin. Düşünceler devamlı oluşur, kritik nokta onlara cevap vermemektir.

10.Her Zaman Kendinize Zaman Ayırın

Olmak istediğiniz gibi zaman harcayacağınızı unutacağınız hayal gücünü bulmak için kendinizi tüketmeyin. Hayat her şeyin dengesi olmaya ihtiyaç duyar.

Kendinize hayal gücünüzü bulmak için söz verin- kendinizin en mükemmel versiyonu olmak için. Her insan sınırsız bir güce sahiptir, siz sadece aklınızın sıkıca bağlandığı şüphelerin katmanlarından kurtulmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Her saniye yüksek bir enerji ile kendinizi tanıdığınız ölçüde kendinizi büyük çok efektif bir kişi olarak hayal edin ve şekilde çalışın. Tam şimdi sırası…! Oraya gidin, ve inanılmaz bir şey yapın!

Kaynak: https://www.lifehack.org/articles/communication/10-ways-ignite-your-imagination-and-accomplish-big-things.html

By admin

I am a mechanical engineer, entrepreneur and researcher in some technical engineering and programming fields

You cannot copy content of this page
RSS
Follow by Email
Share
%d blogcu bunu beğendi: