Hayat Konusunda Bir Uluslararası Koçtan öneriler, Akli Kabiliyetlerden Hangileri bize hayatta yardımcı olabilir, İşlerimizi kolaylaştırabilir?

Hayatımızda her birimizin bir takım mücadeleleri vardır. Hayat yaşam koşulları, iş ortamları ve hayal dünyamıza bağlı hayatımızdaki amaçlarımıza yönelik çalışmalarımız tabiki olur. İşte bu gibi bizi hayatta güçlü kılacak bir takım bilimsel önerileri Yabancı bir ülkeden bir hayat koçu analizler yapıp, araştırıp, sorgulayıp, bir çok insanın ortak noktalarından onları mücadelelerinde teşvik etmek için bunları maddeler halinde sıralamış. Burada bir çok ülkede hayat koçları var, uluslararası koçlar federasyonu var, ve bir çok kişisel gelişim kitapları piyasada mevcuttur. Sizi en iyi siz tanırsınız, sizden daha iyi tanıyabilecek sizi bir başka kişi yok gibidir. O yüzden her birimizin hayatta bir çok yeteneğe bağlı artımız-eksimiz olur artık bunları analiz edip kişisel gelişim testleri, bilimsel analizler ve testler ile sevdiğimiz bize hayatta lazım olabilecek özelliklerimizi tabiki geliştirebiliriz. Hayata her zaman hazırlıklı olmak bir anlamda bizim hayattaki duruşumuzu güçlendirir. O yüzden genel düz mantık hayat ile alakalı bilimsel anlamda kayıtlı uzman kişilerin önerilerini sizin için çevirdim. Artık nacizane önerileri siz bunları kabul edip kazanabileceğiniz ölçüde sizlere de tabiki fayda getirebilir. En içten dileklerimle saygılarımı sunarım sizlere…

Kaynak altta belirttim, o siteden mesleğinize yönelik gruplara girebilir, diğer insanlarda da siz de olabilecek soruların yanıtlarını uzmanların tespitlerinden kısa kısa tabiki öğrenebilirsiniz…Ben hakikat yolcusuyum. İnşallah yazdıklarım işlerinize yarar.

Websitesi: https://www.quora.com/

 1. Para parayı çekmez, para hırsızları çeker, “değer” parayı çeker. Ne kadar hızlı bu prensiplere alışırsanız, hayatta merdivenleri daha hızlı çıkarsınız
 2. Acı insana mutluluktan 2 kat daha aksiyon almasına yol açar. Bu yüzden zengin olma şansınız, mutluluğu size getirmesi için mutluluktan önce acıyı indirgemenizi sağlar
 3. Size başarıyı getirecek gerçek psikoloji herkes de olabileceği ölçüde tembellik temellidir. Bu yüzden herkese nazaran biraz daha aksiyon odaklı olmanız çevrenize nazaran sizi biraz daha öne geçirecektir.
 4. Bir işe henüz başlarken asla fazla uyumayın. Yaptığınız iş size bir farklı hayat tabiki oluşturacaktır, ama ara vermesi ve size dinlenmek için izin vermesi için bu gereklidir.
 5. Girişimcilik üzerine başarılı olmak istiyorsanız, insanlar için onları rahatlatan ve sizi meşgul edecek bir hizmeti onlara sunabilirsiniz.
 6. Para hiçbir zaman başarı için bir katalizör değildi aslına bakacak olursak başarının bir nedeni idi. Her farklı işten başarısız olanlar olmuştur, bunların problemi müşteriden önce bir işe para yatırmaları idi. Aslında çok başarılı işletmelerin en güzel özelliği müşterilerinin en muhteşem memnuniyetini nasıl sağlayacaklarını iyi bilmeleridir. Aslında hedef ilk olarak para değildir.
 7. Okuldaki başarısızlık hayattada da başarısızlık olarak görülmemelidir. Öğrencilerden sınıfta yüksek başarı sağlayanların kimisi mesleklerinin sektöründe, başarısı az olanların kimisi de işletme işleri üzerine hakikaten çok başarılı olabiliyorlar.
 8. Başarılı olmayı arama! Onun yerine “Değer Erkeği, Değer Kadını” olabilmek için elinden geleni yapabilirsiniz. Başarı değeri takip eder!
 9. Başarı paranın sonucu değildir, başarının sonucu paradır. Benzer olarak mutluluk başarıyı izlemez, başarı mutlululuğu izler.
 10. Başarı her zaman en çok konsantre ve disiplinli insan ile birliktedir, tembel kişiler ile yakın değildir.
 11. Yüksek düzeyde başarılı olmak istiyorsanız hayat boyu öğrenmeye çalışın. Akademik anlam yerine, daha çok kişisel olarak kendinizi geliştirmeye çalışın. Burada mantık kişinin kendini yetiştirebilme kabiliyetidir.
 12. Aklınız, vücudunuz ve ruhunuz aynen başarının hayatınız için kendinizi yetiştirebilmeniz kadar önemlidir. Bu yüzden, onları beslemeyi, geliştirmeyi ve aydınlatmayı iyice bilmeyi bilin
 13. Tekerleği yeniden icat için uğraşmayın, diğerleri bunun için uğraşırken siz arabanıza binin gezin.
 14. Başarının sırrı alışkanlıktır, anahtarı kötü alışkanlıklarınızı düzeltmenizdir. Kötü alışkanlıklar size hayal kırıklığı, başarısızlık, acı, ve şansızlık verebilir ;ama iyi alışkanlıklar size başarı, mutluluk, şans ve mükemmeliyetlik sağlayabilir.
 15. Değerli olan bir neden için mücadele ediyorsanız, bundan asla vazgeçmeyin. Bu yüzden kendinize değersiz bir iş için zaman ayırmayın.
 16. Bir iş için en az 20 defa deneme yapın eğer ki olmuyorsa ondan sonra vazgeçin. Ya da olası tüm muhtemel çözümleri araştırmış ve öğrenmiş olmalısınız. Bunu yapmadan iş bırakmayın. Yeni bir deneme yapın ve etrafınızı araştırın. Bir ihtimal bunu daha önce deneyip çözmüş birisi bulabilirsiniz.
 17. Başarılı insanlar şunları yapanlardır. Başarısızlığı yenenler, sürdürelebilinir olurlar, yoğun sıkı çalışanlar, dinç olmak için vazgeçmeyenler, utancın üzerinden gelenler, ve kişisel egoları ile savaşabilenlerdir.
 18. Potansiyel olarak başarılı bir insanı asla engelleyemezsiniz. Onlar kendilerini çok iyi anlarlar. Kendilerini başarı ölçeğinde çok güzel değerlendirirler ve stabil bir şekilde hedefe ilerlerler.
 19. Kendinizi sürekli zorlayın ve kişisel gelişiminizi sağlamak için tutarlı olun. Unutmayın, hiç kimse yaşamınızdan sorumlu değildir – ve yaşamınız sizden başkasına ait değildir.
 20. Kendini başkasının önüne koy. Başkalarını sevmeden önce kendini sev. Bir yaşam arkadaşı bulursanız, onları sevin ve yardım edilmeyi kabul ettikleri takdirde büyümelerine yardımcı olun. Uyumlu ve sizi geliştirebilecek bir ortak bulun – sizi ayıracak bir tane değil.
 21. Hiç kimse size bunu yapamayacağınızı söylememelidir. Sadece sen, kendini herkesten daha iyi tanır ve anlarsın.
 22. Bencil olma En küçük şeylerde bile başarılı olursanız, başkalarının bulunduğunuz yere gitmelerine yardımcı olun. Minnettar olacaklar ve iyiliğini bilmediğiniz şekillerde iade edecekler. Diğerleri senden daha başarılı olacak ve hayatlarının geri kalanında seni övecekler.
 23. Hayatta aldığınız küçük şeyler için bile şükran göstermemek bencilcedir. Sahip olduklarınız için minnettar olmak, kutsamalarınız için takdir gösterir ve daha fazlasını kazanma kapasitenizi arttırır.
 24. Ver. Zamanını ver. Dikkatini ver. Eski eşyalarını ver. Ücretsiz şeyler ver. Bilgini ver. Paranı ver. Ne kadar çok verirseniz o kadar fazla almak için o kadar fazla alan yaratırsınız.

Yukarıdaki yazının ana kaynak yazısı Qurora’dan ingilizce olarak tabiki bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.quora.com/What-mindset-has-made-you-successful

By admin

I am a mechanical engineer, entrepreneur and researcher in some technical engineering and programming fields

You cannot copy content of this page
RSS
Follow by Email
Share
%d bloggers like this: