Ülkemizdeki Akademi Anlamında Ücretsiz Eğitim Olanakları – Portallar, Kurumlar – Kuruluşlar – Eğitim Programları

Evrensel insan hakları bildirgesinde insanların eğitimi bir haktır, ve toplumun gelişmesinde önemli bir bileşendir. Ülkemizde ve dünyada eğitim-öğretim politakalarının gelişmesi ile bir çok alanda toplumda geliştirmeler yapılmış, teknolojik bilimsel gelişim, artık insanların her gün kendisini bilimsel anlamda güncellemesi durumunu gündeme getirmiştir.

Bilgi, beceri, yetenek anlamında özellikle teknik işlerde daha ileri bir ülke ve medeniyet için insanların en azından toplum odaklı bilinç kazanması, yurttaşlık bilinci, okumuşluk, görmüş geçirmişlik ve hayat tecrubesi açısından vatandaşlık bilinci ile en azından ülkesine destek olması bir çok medeni toplum devletlerinde göze batan bir gerçektir. Aydınlanma, toplumun her bir yanında istiyorsak, hem kendimiz için hem de toplum odaklı projeler tabanlı çalışmak bizlere insanlık kazandırır, medeniyet kazandırır, mücadelemizi arttırır, ve memleketimizi güçlendirir. O yüzden kendim de bu ülkenin bir yurttaşı olarak eğitim-öğretimin önemini çok öncelerden kazandığım için ileri görüşlülük anlamında toplumda yüksek değer oluşturma temelli teknik işlerim yanında sosyal sorumluluk anlamında icraatlarıma devam etmekteyim. Burada bu türlü icraatlar için kendim şahsım amacında böyle bir websitesi kurdum, ve ihtiyaç sahibi özellikle gençler için teknik birikim arttırma bir çeşit “developer” mantığında websitesi projesi ile internet bağlantısının avantajından yararlanarak, kendi alanımdan teknik birikimler ve deneyimlerim ile teknik toplumsal geliştirme yapma temelli, memleketin “Stratejik Toplumsal Aklını ” geliştirme temelli yüksek değer katma mantıklı böyle bir işe giriştim. En içten dileklerimle saygılarımı sunarım.

Burada bu sayfada, güncelleme arada yapmaya devam edeceğim ülkemizden ve dünyadan özellikle gençlerin işlerine yarayabilecek alanlarında güzel teknik kazanımlar yapabilecekleri eğitim-öğretim ücretsiz programları yayınlayacağım. Emeğe saygımız mevcuttur, içerik olarak bu kuruluşların sitelerine girebilir, onların programlarından yararlanabilirsiniz…

Buradan websitelerini listeleme yaparsak bu eğitim programlarına hem destek olmuş oluruz, hem de gençler daha etkin, bu programlara ulaşabilirler.

Düşünceme göre teknik alandaki eğitim – öğretim programları artacaktır arkadaşlar, bunların kimisinin ücretli, kimisinin ücretsiz olması adaletli bir dünya için bana mantıklı gelmektedir.

Kim bu güzel memleket için bir adım atıyor, taş üstüne taş koyursa bu arkadaşlar bizlerin kalbindedir…saygılarımla!

İnternetten “free education” ya da “ücretsiz eğitimler” diye taratıp daha ileri sayfalarda gidebilirsiniz, bunları en başta gelenler…

Mücadeleden, okumaktan, araştırmaktan, yazmaktan, paylaşmaktan, insan gibi yaşayabilme dirayetinden asla vazgeçmeyelim arkadaşlar!

Allah bizi dedelerimizin yapısına yakışır kullarından eylesin!

By admin

I am a mechanical engineer, entrepreneur and researcher in some technical engineering and programming fields

You cannot copy content of this page
RSS
Follow by Email
Share
%d blogcu bunu beğendi: