May 26, 2020

Design Visionary SCIENCE

design, engineering,creativity,intelligence,thinking, fikir, fikir üretme, kritik fikir, stratejik fikir, tasarım, mühendislik, mekanik tasarım,bilim, araştırma, kişisel gelişim, mucitlik, ürge, arge, research and development, thinking skils, industrial design

Bir Takım İnternetten Ücretsiz Çeviri Sistemleri Websiteleri

Neden Makine Çevirisi Kişinin Çevirisinin Yerini Almayacaktır?

Bildiğimiz gibi makine çevirileri insan çevirmenlerin yerini almayacaktır. Ayrıca makine çevirileri insan çevirmenler yerini asla neden yerini almayacaktır görebilirsiniz. Ancak, yeni bir dil öğrenmek, bazı insanların yapabileceği kadar kolay değildir, bu yüzden insanların web sitelerini diğer insanların içeriğini anlamaları için çevirmeleri için büyük bir ihtiyaç vardır. İnsanların web siteleri çevirisi için kullanabilecekleri çeşitli uygulamalar ve araçlar vardır. Çeviri hayatın her kesiminden ve günlük olarak internete erişmek her arka plandan büyük bir kitleye ulaşmak için kullanabileceğiniz birçok yoldan biridir. Amacınız mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak veya web sitenizin küresel olarak bilinmesini istiyorsanız, tek bir dil hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmaz. Çeviri size yardımcı olacak tek şey. Çok dilli bir web sitesi işinizi, kuruluşunuzu veya markanızı geliştirmenize yardımcı olacağından, web sitenizdeki metni tercüme etmek ciddiye alınmalıdır.

Web sitenizi ve web sitenizdeki metni birden çok dile çevirip çevirmeyeceğinizi düşünüyorsanız, metin çevirisi ile ilgili birçok fayda vardır. Web sitenizi çevirtmek, sosyal olarak genişlemek, kar ve gelirlerini artırmak yabancı pazarları hedef almanızı mümkün kılan büyüyen iş, marka veya kuruluş olabilmenizi sağlayacaktır. Diğer önemli nedenler arasında rekabetten sıyrılabilmek, markanızı güçlendirmek ve uluslararası pazardaki genel varlığınızı arttırmak sayılabilir. Orada, web sitenizi ve web sitesi içeriğinizi birden çok dile çevirmeyi düşünmeniz gereken en önemli nedenler var. Web sitesi çevirisi yeni pazarlar açar, dolayısıyla yatırım geri dönüşünüzü artırır. Aynı şekilde, içeriği tercüme etmek, markanızın küresel itibarını artıracaktır. Bir çok dilde çeviri hizmeti veren, içerik, metin, kelime çevirisi hizmeti veren ücretli ve ücretsiz websitesi ve yazılım çeviri firması mevcuttur.

En iyi Çeviri Mekanizması Nedir? Çeviri Yapmanın İnsana Faydası Nedir?

 1. Google Translate
 2. Çoğumuz “Google translate” aşina. Google Translate kullanıcılara oldukça her yerde sunuyor ve nispeten iyi çalışıyor. Chrome gibi Google ürünleriyle entegre edilmiştir ve metin, Tweet ve e-postaların çevirisi için yerleşik çeviri uygulaması ile birden fazla android uygulamasında mevcuttur. Google Translate yabancı dil onlarca destekler. Metni ücretsiz çevirmenin en popüler yolu
 3. Bing
  Bing translator, windows ve windows phone’a gömülü bir Microsoft ürünüdür. Ücretsiz API ile son büyük çeviri motoru olduğu için çevirmen bir ayrım vardır. Otomatik algılama özelliği sayesinde dilleri bulmakta güçlük çekmeyeceksiniz. Ayrıca ekranda orada içerik çevirmek için metin tanıma özellikleri vardır.
 4. Yandex
  Yandex Translate, tahmini yazım, kullanım örnekleri, telaffuz ve çok daha fazlası için senkronize çeviri sunar. Bu sadece birkaç isim aralarında 95 Dil, İngilizce, İtalyanca, Korece, Japonca ve Yunanca destekler. Yandex size birçok özellik sunar ve telefonlara kurulabilir.
 5. Babelfish
  Babel Balık gerçek zamanlı çeviri için ücretsiz çok dilli çeviri uygulamasıdır. Ücretsiz metin çevirmek için çeviri hizmetleri Bing çevirmen Yahoos tarafından geçiş edildi, ama yine de, en eski ücretsiz online dil çevirmen erişebilirsiniz. Babel balık gibi diğerleri arasında Portekizce, Rusya, İspanyolca ve Hollandaca gibi birden çok dilde metne web sayfası çevirir.

5. Tradukka
Tradukka, gerçek zamanlı olarak ücretsiz metin ve sesli çeviri sunan bir yerdir. Tradukka kullanırken erişeceğiniz özellikler arasında telaffuzlar, sözlük ve ses tanıma için text-to-speech bulunur. Site üzerinde destekler 44 diller, Arapça dahil, Bulgarca, Çince, Haiti, Katalanlar, ve diğerleri arasında Çek.

6. Linguee
Linguee, Bing ve Google çevirmenlerinden farklı hizmetler sunar. Linguee için, bir çeviri arama motoru ve sözlüktür. Anlamadığınız dilin sözcüklerini yazmanız ve çevrimiçi olarak bulunan bağlamsal çevirileri, Anlamları ve diğer belgeleri görmeniz gerekecektir. Site, web sayfalarını ve belgeleri çevirmez.

7. Daytranslations.com
Bu, Prompt Online’ın bir sürümüdür, ancak özel kullanıcılar içindir. Sen Daytranslation basit bir şekilde ücretsiz metin çevirebilir. Cihazınız ve indirmek için sürümünü seçmeniz gerekir.

8. SDL
Bulunan online freetranslation.com, SDL otomatik belgeler, web siteleri, videolar, metin ve çok daha fazlası çevirebilir bir yerdir. Site, çevirmenler, serbest çalışanlar ve diğer profesyoneller için ücretsiz metin çevirmek için araçlar sunar. Aracı istediğiniz zaman herhangi bir dilde ücretsiz web sitesi çevirisi için kullanabilirsiniz.

9. Systranet.com
Systranet ücretsiz bir online çevirmen. Site, web sayfanızı, içeriği metin ve diğer belgeler şeklinde çevirmenize yardımcı olabilir. Systranet tarafından sunulan ücretsiz çeviri hizmetlerinden yararlanmak için, web sitenize eklemeniz gerekir.

10. Prompt Online Translation
Prompt online gerçek zamanlı çeviri için ücretsiz çok dilli çeviri uygulamasıdır.

11. Online-translator.com
Ücretsiz metin çevirisinin keyfini çıkarın ve paradan ve zamandan tasarruf edin. Online-translator’da çevrimiçi çeviri yapabilir veya sundukları çeviri yazılımını kullanabilirsiniz.

12. Collins Online Translation
Bu, dil çevirisinden çeşitli sözlükler sunar: diğerleri arasında reklam, B2B ortaklıkları ve API için kullanılabilir. Çevrimiçi Collins Deneyin

13. Reverso
Anlamadığınız dilin sözcüklerini yazmanız ve çevrimiçi olarak bulunan bağlamsal çevirileri, Anlamları ve diğer belgeleri görmeniz gerekecektir.

14. Wordlingo
Metin, Tweet ve e-postaların çevirisi için, Word lingo düzinelerce yabancı dili destekler.

15. Elanlanguages.com
Elan, belgelerinizi, web sitelerinizi, metinlerinizi ve çok daha fazlasını otomatik olarak çevirebileceğiniz bir yerdir. Ayrıca Elan profesyonel çeviri hizmetleri için ödeme yapabilirsiniz.

16. PONS
PONS kullanırken erişeceğiniz özellikler arasında kelime antrenörü, sözlük ve metin çevirisi bulunur. Daha fazla bilgi için metin ücretsiz ve iletişim PONS tercüme.

17. Translatesonline.com
Kolayca ücretsiz metin çevirir gibi çevir online çeviri kolaylaştırır. Tam makalelere tam metinler için hem çevrimiçi hem de çevrimdışı çeviriler sunar.

18. Onlinedoctranslator
Doc anında çevirir ve ücretsiz belge düzenini korumak.

You cannot copy content of this page
%d bloggers like this: