May 26, 2020

Design Visionary SCIENCE

design, engineering,creativity,intelligence,thinking, fikir, fikir üretme, kritik fikir, stratejik fikir, tasarım, mühendislik, mekanik tasarım,bilim, araştırma, kişisel gelişim, mucitlik, ürge, arge, research and development, thinking skils, industrial design

Bilgi ekonomisinin git gide ağırlık kazandığı dünya küresel ekonomisinde, bilgi – data nın öneminden yola çıkarak kitlenin bilgi ihtiyacına yardım edebilecek bilimsel kaynakları listeledim. Burada veritabanları ve akademik arama motorları üzerinden araştırmalarınızı ilerletebilirsiniz saygıdeğer arkadaşlar, Sayfayı bu postta bu konuda daha da ilerleticem. Biz de toplum için bir güzel hizmet yapmış oluruz!

iSEEK Education

iSeek, özellikle öğrenciler, öğretmenler, yöneticiler ve bakıcılar için tasarlanmış mükemmel bir hedeflenmiş arama motorudur. İSEEK ile güvenli, editör tarafından gözden geçirilen bir ortamda güvenilir, akıllı ve zaman kazandıran kaynakları bulun

RefSeek

1 milyardan fazla belge, web sayfası, kitap, dergi, gazete ve daha fazlasıyla RefSeek, sponsorlu bağlantılar ve ticari sonuçların karmaşası olmadan hemen her konuda yetkili kaynaklar sunmaktadır.

Virtual LRC

Sanal Öğrenme Kaynakları Merkezi, yalnızca en iyi akademik bilgi web sitelerini içeren özel bir Google araması oluşturdu. Bu araştırma, akademik projeler için mükemmel kaynakları paylaşmak üzere dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler ve kütüphane uzmanları tarafından küratörlüğünü yapmaktadır.

Academic Index

Bu bilimsel arama motoru ve web dizini sadece üniversite öğrencileri için oluşturuldu. Bu dizindeki web siteleri kütüphaneciler, öğretmenler ve eğitim konsorsiyumları tarafından seçilir. Tarih, sağlık, ceza adaleti ve daha fazlası için araştırma kılavuzlarına göz atmayı unutmayın.

BUBL LINK

Dewey Ondalık sistemini seviyorsanız, bu İnternet kaynak kataloğu harika bir kaynaktır. Kendi anahtar kelimelerinizi kullanarak arama yapın veya Dewey konu menüleriyle konu alanlarına göz atın.

Digital Library of the Commons Repository

Ücretsiz ve açık erişimli tam metin makaleler, makaleler ve tezler de dahil olmak üzere uluslararası literatürü bulmak için DLC’ye göz atın

OAIster

Binlerce katılımcıdan, özellikle açık erişim kaynaklarından milyonlarca dijital kaynak bulmak için OAIster veritabanında arama yapın

Internet Public Library

Kaynakları İnternet Halk Kütüphanesi’nin veritabanından konuya göre bulun.

Infomine

Infomine, özellikle bilimlerde bilimsel İnternet kaynak koleksiyonları bulmak için inanılmaz bir araçtır.

Microsoft Academic Search

Microsoft’un akademik arama motoru, haritalar, grafik, trendler ve yazarların nasıl bağlandığını gösteren yollar da dahil olmak üzere 38 milyondan fazla farklı yayına erişim sunuyor.

Google Correlate

Google’ın süper havalı arama aracı, gerçek dünyadaki verilerle ilişkili aramalar bulmanıza olanak tanır.

Wolfram|Alpha

Uzman düzeyinde bilgi kullanan bu arama motoru yalnızca bağlantıları bulmakla kalmaz; soruları cevaplar, analiz yapar ve raporlar oluşturur

Meta Search

Her şeyin en iyisini ister misin? Aynı anda birden çok siteden sonuç döndüren bu meta arama motorlarını kullanın.


Dogpile

Web, Görseller, Video ve hatta Beyaz Sayfalar gibi kategorilere sahip Google, Yahoo! ve Bing’den sonuç döndüren bir motor olan Dogpile ile tüm büyük arama motorlarının en iyisini bulun.

MetaCrawler

MetaCrawler, Google, Yahoo! ve Bing’den sonuç döndürerek “arama motorlarında arama yapmayı” kolaylaştırır.

Mamma

Web’deki en iyi kaynakları tespit etmek için tüm arama motorlarının annesine göz atın. Mamma, Twitter ve iş ilanlarını bile arar!

Databases and Archives

Kongre Kütüphanesi gibi kaynaklar önemli miktarda arşiv ve belgeye sahiptir ve birçoğu koleksiyonlarını çevrimiçi olarak almıştır. Bu inanılmaz kaynaklara erişmek için bu arama araçlarını kullanın.

Library of Congress

Bu inanılmaz kütüphanede, aranabilir kaynak belgelere, tarihi fotoğraflara ve muhteşem dijital koleksiyonlara erişebileceksiniz.
Archives Hub

Archives Hub’da İngiltere’nin sunduğu en iyi şeyleri bulun. İngiltere, İskoçya ve Galler’den yaklaşık 200 kurumdan arşiv arayabilirsiniz.
National Archives

Ulusal Arşivlere erişim için bu kaynağa göz atın. Tek bir aramada tarihi belgeleri, araştırmaları, devlet bilgilerini ve daha fazlasını bulmak için çevrimiçi, herkese açık erişimi bulun.

arXiv e-Print Archive

Cornell Üniversitesi’nin arXiv.org’u matematik, fen bilimleri ve ilgili konularda çok sayıda e-baskıya açık erişim sunar. 756.133 belge ve sayım arasında ihtiyacınız olanı bulmak için bu kaynağı arayın.

Archivenet

Overijssel Tarihi Merkezi’nin bir girişimi olan Archivenet, Hollanda arşivlerini ve daha fazlasını bulmayı kolaylaştırıyor.

NASA Historical Archive

NASA’nın bu tarihsel arşivinde, uzay tarihini ve insanlı görevleri vurgulayarak mekanın tarihini keşfedin.

National Agricultural Library

ABD Tarım Bakanlığı’nın bir servisi olan tarım için küresel bilgileri Ulusal Tarım Kütüphanesi’nde bulabilirsiniz.

Smithsonian Institution Research Information System

Smithsonian’ın müzeleri, arşivleri ve kütüphanelerinden 7.4 milyondan fazla kayıt aramanın harika bir yolu olan Araştırma Bilgi Sistemi aracılığıyla Smithsonian Enstitüsü’nün önemli kaynaklarına erişin

The British Library Catalogues & Collections

Çok sayıda kaynak için British Library kataloglarını, basılı materyalleri, dijital koleksiyonları ve hatta koleksiyon bloglarını keşfedin.

CIA World Factbook

Zekanın merkezi olarak CIA, dünya çapında önemli referans bilgileri hakkında bilgi sunan World Factbook ile işini kesinlikle yaptı. Tarih, insanlar, hükümet, ekonomi ve daha fazlası bu çevrimiçi yayında yer almaktadır.

State Legislative Websites Directory

50 ABD eyaletinin, DC’nin ve Bölgelerin yasama organlarından bilgi bulmak için bu veritabanını kullanın. Bu mükemmel araç ile faturaları, yasaları, yasa koyucuları ve daha fazlasını arayabilirsiniz.

OpenDOAR

Açık Erişim Depoları Rehberinde, daha doğrudan faydalı kaynaklarla serbestçe akademik araştırma bilgileri arasında arama yapabilirsiniz.

Catalog of U.S. Government Publications

ABD Hükümeti Yayınları Kataloğu’nda, mevcut ve doğrudan yayınlarla tarihi ve güncel yayınlara ilişkin açıklayıcı kayıtlar bulmak için arama yapın.

Books & Journals

Yüzünüzü yığınlara gömmek için kütüphaneye gitmek yerine, hangi kütüphanelerin ihtiyacınız olan kitapları içerdiğini bulmak için bu arama motorlarını kullanın ve hatta çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz.

WorldCat

Kitaplar, DVD’ler, CD’ler ve yakalama makaleleriyle dünya çapında 10.000 kütüphaneden öğeler bulun. En yakın kütüphanenizi WorldCat araçlarıyla bile bulabilirsiniz.

Google Books

Dünya kitaplarının bu dizininde arama yaparak araştırmanızı güçlendirin. Milyonlarca ücretsiz ve aradığınız şey olup olmadığını öğrenmek için önizleyebileceğiniz diğerleri bulacaksınız.

Scirus

Yalnızca bilimsel bilgi için Scirus, dergi içeriği, eğitim yazılımı, patentler, eğitim web siteleri ve daha fazlasını içeren 460 milyondan fazla bilimsel öğeye sahip kapsamlı bir araştırma aracıdır.

HighBeam Research

HighBeam Research’ün araçlarıyla makaleleri ve yayınlanmış kaynakları araştırın. Yalnızca aradığınızı arayamaz, öne çıkan araştırma konuları ve makaleler arasından seçim yapabilirsiniz. Not: HighBeam ücretli bir hizmettir.

Vadlo

Vadlo bilimsel araştırma ve keşif için protokoller, araçlar ve güç noktaları sunan bir yaşam bilimleri arama motorudur. Aradığınızı bulun ve forumlara göz atmak için etrafta dolaşın.

Open Library

Açık Kütüphanede dünyanın klasik literatürünü, açık e-kitaplarını ve diğer mükemmel açık ve ücretsiz kaynakları bulun.Bilgi, katalog düzeltmeleri ve küratörlü listelerle kütüphaneye bile katkıda bulunabilirsiniz.

Online Journals Search Engine

Bu ücretsiz, güçlü bilimsel arama motorunda, bilimsel yayınlardaki dergileri, makaleleri, araştırma raporlarını ve kitapları keşfedebilirsiniz.

Google Scholar

Google’da yalnızca akademik kaynakları bulmak için Google Akademik’e göz atın. Arama makalelerde, patentlerde ve yasal belgelerde uzmanlaşmıştır ve hatta alıntılarınızı toplamak için bir kaynağa sahiptir.

Bioline International

Çeşitli bilimsel dergilerle bağlantı kurmak için Bioline International’da arama yapın. Araştırma, bilim adamları ve kütüphaneciler tarafından Bioline Toronto ve Çevresel Bilgi Referans Merkezi arasında ortak bir girişim olarak yönetiliyor.

SpringerLink

Hemen hemen her konuda elektronik dergiler, protokoller ve kitaplar için SpringerLink’te arama yapın. Yayınlara koleksiyon ve içerik türüne göre de göz atabilirsiniz.

Directory of Open Access Journals

Ücretsiz en kaliteli dergi yazılarına ihtiyacınız olduğunda, Açık Erişim Dergileri Dizini kontrol etmek için harika bir yerdir. Tam metin kalite kontrollü bilimsel ve bilimsel dergilerin aranabilir bir dergisine erişebileceksiniz.

Jurn

Bu küratörlü akademik arama motorunda, sanat ve beşeri bilimlerdeki 4.000’den fazla ücretsiz bilimsel e-dergiden sonuç alacaksınız Bilim Bilime odaklanan bu akademik arama motorları her zaman bilime geri döner.

SciSeek

Bu bilim arama motorunda ve dizininde, bilim web’in sunduğu en iyi şeyleri bulacaksınız. Kategoriye göre göz atın, anahtar kelimeye göre arayın ve hatta listelere yeni siteler ekleyin.

Chem BioFinder

Chem BioFinder’ı kontrol etmek ve özellikleri ve reaksiyonları dahil kimyasallar hakkında bilgi edinmek için PerkinElmer’e kaydolun.

Biology Browser

Biyoloji Tarayıcısı, biyoloji alanında araştırma, kaynak ve bilgi bulmak için harika bir kaynaktır. Ayrıca Zoolojik Kayıtlarına ve BIOSIS Önizlemelerine de göz atabilirsiniz.

Athenus

Athenus, bir dizini ve tam özellikli web aramasını paylaşan Web üzerinde bilim ve mühendislik konusunda bir otoritedir.

SciCentral

Bilimdeki en iyi kaynaklara giriş kapısı olarak SciCentral’ı kullanın. Bu sitede bir literatür taraması, dergiler, veritabanları ve ihtiyacınız olanı bulmak için diğer harika araçlar bulunmaktadır.

Strategian

Strategian, bilimin her alanında kaliteli bilgi bulmak için harika bir yerdir. Sunulan kaynaklar arasında ücretsiz tam metin kitap, patent ve raporların yanı sıra tam metin dergi ve dergi makaleleri ile biyolojideki önemli makale ve kitapların yer aldığı özel bir Vintage Biyoloji koleksiyonu bulunmaktadır.

Science.gov

Bu hükümet bilim portalında, 12 federal ajanstan 50’den fazla veritabanı ve 2.100’den fazla web sitesinde arama yapabilirsiniz. Bu, milyonlarca ABD hükümeti bilim bilgisi için inanılmaz bir kaynaktır.

CERN Document Server

Bu nükleer araştırma organizasyonu, deneyleri, arşivleri, makaleleri, kitapları, sunumları ve çok daha fazlası için belgelerinde harika bir arama ve dizin sunar.

Analytical Sciences Digital Library

Analitik Bilimler Dijital Kütüphanesi’nde, analitik bilimlerde hakemli, web tabanlı eğitim kaynaklarını, teknikler ve uygulamalar için çeşitli formatlar içeren bulacaksınız.

WorldWideScience
Kullanım WorldWideScience.org küresel bir bilim geçidi olarak, bilimlerde mükemmel arama sonuçları ve hatta belirli veritabanlarını seçme ve kendi dilinizde kaynak bulma seçeneği sunar.


Math & Technology
Bu arama motorlarını kullanarak sonuçlarınızı yalnızca en iyi matematik ve teknoloji kaynakları ile sınırlı tutun.


MathGuide
Matematikte çevrimiçi bilgi kaynaklarını bulmak için MathGuide konu ağ geçidine göz atın. Katalog sadece bir arama değil, matematikte yüksek kaliteli İnternet kaynaklarının bir veritabanını da sunuyor.


ZMATH Online Database
Zentralblatt MATH’İN çevrimiçi veritabanı, 1826 yılına kadar uzanan binlerce dizi ve dergiden milyonlarca girişe sahiptir. Sadece 2012’de yaklaşık 35.000 ürün eklendi.


Math WebSearch
Bu semantik arama motoru, kullanıcıların metin yerine sayı ve formüllerle arama yapmalarını sağlar.


Current Index to Statistics
Bu bibliyografik dizinde, istatistikler, olasılık ve ilgili alanlarda yayınlar bulacaksınız. 160’tan fazla tercih edilen dergi, ayrıca bu aramada çizilecek 1.200’den fazla ve 11.000 istatistik kitabından seçilmiş makaleler var.


Inspec
Bu veritabanı, mühendislik ve Teknoloji Kurumu tarafından bilim adamları ve mühendisler için yapılmıştır. Öncelikle fizik ve mühendislik alanlarında yaklaşık 13 milyon özet ve araştırma literatürü bulacaksınız.


CiteSeerX
CiteSeerX Web sitesini kullanarak bilimsel araştırma dijital Kütüphanesine aranabilir erişim sağlayın.


The Collection of Computer Science Bibliographies

Bu bibliyografya koleksiyonu ile bilgisayar bilimlerinde dergi makalelerine, konferans makalelerine ve teknik raporlara 3 milyondan fazla referans bulun.


Citebase
Yine de deneysel gösteride, Citebase Search, matematik, teknoloji ve daha pek çok konuda özetleri aramak için bir kaynaktır.

Social Science
Psikoloji, antropoloji ve ilgili konularda çalışan araştırmacılar bu arama motorlarını kullanarak mükemmel sonuçlar bulacaklardır.

Behavioral Brain Science Archive
Kapsamlı psikoloji ve beyin bilimi makaleleri bulmak için bu aranabilir arşivi inceleyin.


Social Science Research Network
Bu araştırma ağında, bilişsel bilim, liderlik, yönetim ve sosyal sigorta dahil olmak üzere bir dizi özel ağdan çok çeşitli sosyal bilimler araştırması bulabilirsiniz.


Psycline
Psycline’s journal ve article locator, çevrimiçi 2.000 ‘ den fazla psikoloji ve Sosyal Bilimler dergilerine erişim sunan bir araç ile bir dergi bulun.

Social Sciences Citation Index
Thomson Reuters Sosyal Bilimler atıf indeksi ücretli bir araçtır, ancak ilgili makalelerin, arama araçlarının ve kapsamlı kaynakların zenginliği için maliyetine değer.


Ethnologue
Dünyanın bilinen tüm yaşayan dillerinin ansiklopedik bir referansı sunan etnolog ile dünyanın dillerini arayın. Ayrıca, Etnologun dil araştırma bibliyografyasında 28.000’den fazla alıntı bulabileceksiniz.


SocioSite
Aktivizm, kültür, barış ve ırkçılık gibi sosyolojik konulara göz atmak için Amsterdam Üniversitesi’nden bu siteyi kullanın.


The SocioWeb
İnternette ihtiyacınız olan tüm sosyolojik kaynakları bulmak için bu kılavuzu inceleyin. SocioWeb makaleler, denemeler, dergiler, bloglar ve hatta bir pazara bağlantılar sunar.


WikiArt
Bu özel Google arama motoru ile Arkeoloji hakkında açık erişim makaleleri bulabilirsiniz.


Encyclopedia of Psychology
Psikoloji kariyerleri, organizasyonlar, yayınlar, insanlar ve tarih hakkında bilgi için temel bilgileri ve hatta çevirileri bulmak için Psikoloji Ansiklopedisini arayın veya tarayın.


Anthropology Review Database
Bu veritabanı sayesinde, antropoloji incelemelerine erişebilir, yayıncıları arayabilir ve incelenebilecek kaynakları bulabilirsiniz.


Anthropological Index Online
Bu antropolojik çevrimiçi arama, British Museum Antropoloji Kütüphanesi’nde düzenlenen 4.000 süreli yayınların yanı sıra Kraliyet Antropoloji Enstitüsü filmlerinin genel aramasını içerir.


Political Information
Siyasi bilgi siyasi bilgi için 5.000’den fazla özenle seçilmiş web siteleri ile siyaset, politika ve siyasi haberler için bir arama motorudur.


History
Orijinal belgeleri, kaynakları ve arşivleri indeksleyen bu arama motorları aracılığıyla tarih için harika kaynaklar bulun.


David Rumsey Historical Map Collection
David Rumsey’in harita koleksiyonunu anahtar kelimeye göre aranabilir 30.000’den fazla görüntü ile kontrol etmek için LUNA tarayıcısını kullanın.


Genesis
Genesis veri kümesi ve geniş web kaynakları listesi ile kadın tarihi için mükemmel kaynaklar bulun.


Fold3
Fold3, orijinal askeri kayıtlar ve anıtlar Web’in önde gelen koleksiyonu ile tarihsel askeri kayıtlara erişin.


Internet Ancient History Sourcebook
Modern tarihte binlerce kaynak bulmak için İnternet Modern Tarih Sourcebook kullanın. Tam metinleri, multimedya ve daha fazlasını bulmak için göz atın ve arayın.


Library of Anglo-American Culture and History
Seçim için yaklaşık 11.000 ile tarihçiler için önerilen web sitelerinin bir konu kataloğu için Anglo-Amerikan Kültür ve Tarih Kütüphanesi’nden tarih kılavuzu kullanın.


HistoryBuff
History Buff, ücretsiz birincil kaynak malzeme koleksiyonunda çevrimiçi bir GAZETE ARŞİVİ, referans Kütüphanesi ve hatta tarihi panoramalar bölümü sunar.


Digital History
Houston Üniversitesi dijital Tarih veritabanı, dijital tarihteki ders kitabına, birincil kaynaklara ve eğitim materyallerine çok sayıda bağlantı sunar. Veritabanı öğretmenler için multimedya, interaktif bir zaman çizelgesi, aktif öğrenme ve kaynaklara sahiptir.


Internet Ancient History Sourcebook
İnternet Antik Tarih Sourcebook insan kökenlerini incelemek için harika bir yerdir, tam metin ile ve Mezopotamya dahil konularda arama, Roma, Helenistik dünya, Geç Antik, ve Hıristiyan kökenleri.


History and Politics Out Loud
Tarih ve Siyaset out Loud, tarih boyunca, özellikle politik olarak önemli ses materyalleri olan önemli kayıtların aranabilir bir arşivini sunar.


History Engine
İşbirlikçi eğitim ve araştırma için bu araçta, öğrenciler araştırma, yazma ve yayınlayarak, ABD tarihinde bilim adamları, öğretmenler ve genel halk tarafından burada aranabilecek tarihsel makalelerden oluşan bir koleksiyon oluşturarak tarih öğrenebilirler.


American History Online
American History Online sayesinde, bulmak ve tarihsel dijital koleksiyonlarından birincil kaynakları kullanabilirsiniz.


You cannot copy content of this page
%d bloggers like this: