May 26, 2020

Design Visionary SCIENCE

design, engineering,creativity,intelligence,thinking, fikir, fikir üretme, kritik fikir, stratejik fikir, tasarım, mühendislik, mekanik tasarım,bilim, araştırma, kişisel gelişim, mucitlik, ürge, arge, research and development, thinking skils, industrial design

BİR TASARIM MÜHENDİSİ NE İŞ YAPAR?
Tasarım mühendisleri, üretim süreçlerini ve ürün tasarımlarını geliştirmek, test etmek ve geliştirmek için bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımını kullanır. Genellikle bir şirketin ürünlerinin işlevselliğini artırmak ve yapıldıkları yöntemleri ilerletmek için ekipler halinde çalışırlar. Tasarım Mühendisi görevleri şunlardır:

 • Tasarım taleplerinin parametrelerini anlamak için yöneticiler ve araştırma geliştirme (Ar-Ge) ekipleri ile toplantı
 • Fikirleri modellere ve planlara dönüştürmek için CAD ve bilgisayar destekli mühendislik (CAE) yazılımını kullanma
 • Aynı projenin farklı yönleri üzerinde diğer mühendislerle çalışmak
 • Prototip ve tasarımların oluşturulması ve test edilmesi
 • Yeni gereksinimler ortaya çıktıkça fikirleri gözden geçirmek
 • Tüm planların ve prototiplerin endüstri standartlarına ve yönergelerine uygun olmasını sağlamak

ORTALAMA MAAŞ

Tasarım mühendisleri genellikle tam zamanlı çalışanlardır. Maaşları eğitim seviyelerine ve ilgili deneyimlerine bağlıdır. Boyut, tür ve konum dada kazançlarını etkileyebilir.

ABD’de ortak maaş: yılda 78,305 $
Bazı maaşlar yılda 24.000 – 163.000 $ arasında değişmektedir

Tasarım Mühendisi gereksinimleri
Bir tasarım mühendisi olarak excel için, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli gereksinimleri karşılayabilmelisiniz:

Eğitici
Tasarım mühendisleri tasarım Mühendisliği, imalat Mühendisliği, Makine Mühendisliği veya ürün tasarım Mühendisliği teknolojisi alanında lisans derecesine ihtiyaç duyarlar. Derecelerini elde ederken, öğrenciler CAD yazılımı, makine tasarımı, üretim süreçleri ve termodinamik hakkında bilgi edinirler. Lisans programları genellikle mühendislerin mühendislik kavramlarını anlamalarını göstermek için uygulamalı projeleri tamamlamalarını gerektirir.

Birçok tasarım mühendisleri de yüksek lisans veya doktora var. Bilgisayar Mühendisliği veya matematik lisans derecesine sahip olanlar, iş fırsatlarını genişletmek ve muhtemelen kazanç potansiyellerini artırmak için tasarım veya imalat Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi alabilirler. Doktora, araştırma veya üniversite öğretim işleri ile ilgilenenler için yararlıdır.

Eğitim
Bir tasarım mühendisinin eğitiminden bazıları, uygulamalı projeleri, laboratuarlarda veya staj sırasında tamamlayarak eğitimlerini alırken gerçekleşecek. Bir öğrenci, bir tasarım mühendisinin günlük sorumlulukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendi ilgi alanlarında staj yapmayı seçebilir. Ayrıca mezun olduktan sonra bir pozisyon bulmalarına yardımcı olabilecek profesyonellerle değerli ağ bağlantıları yapabilirler.

Bir kez işe alındığında, bir “Tasarım Mühendisi” işverenlerinden şirketin belirli ürün ve süreçlerinde eğitim alır. Ayrıca, tasarım veya zamanlama yazılımı da dahil olmak üzere şirketin kullandığı bilgisayar programlarını veya yazılımı öğrenebilirler.

SERTİFİKALAR
Tasarım mühendisleri, işlerinin farklı yönlerinde uzmanlıklarını gösteren çeşitli sertifikalar edinebilirler. Bilgisayar mühendislerinin edinebileceği bazı sertifikalar:

AutoCAD sertifikaları:

Autodesk tarafından sunulan AutoCAD, birçok tasarım mühendisinin kullandığı bir yazılım türüdür. Bu yazılım için bir sertifika kazanmak, programda belirli bir yeterlilik seviyesini gösterir. Üç AutoCAD sertifikası vardır—AutoCAD Sertifikalı kullanıcı, AutoCAD Sertifikalı profesyonel ve AutoCAD Civil 3D Sertifikalı profesyonel. Sertifikalardan herhangi birini kazanmak için tasarım mühendisleri çevrimiçi bir sınavı geçmelidir.


ASME sertifikaları:

Amerikan Makine Mühendislerİ Derneğİ, alanlarına bağlı olarak bir tasarım Mühendisi için yararlı olabilecek çeşitli sertifikalar ve akreditasyonlar sunar. Sertifikalar arasında nükleer bileşen Sertifikası, güçlendirilmiş termoset Plastik korozyona dayanıklı ekipman sertifikası ve Biyolojik işleme Ekipmanı Sertifikası bulunmaktadır. Herhangi bir ASME sertifikası kazanmak için, başvuru sahipleri ASME yetkilileri tarafından belirlenen bir değerlendirmeyi tamamlamalıdır.


Certified Associate in Engineering Management (CAEM):

American Society for Engineering Management tarafından sunulan bu sertifika, giriş seviyesi mühendislerin erken kariyer teknik yönetimi veya denetleyici atamaları için kimlik bilgileri oluşturmaları içindir. Üç yıl boyunca geçerlidir ve sahipleri bir kez yenileyebilir. Bu sertifika için iş deneyimi gerekli değildir, ancak başvuru sahiplerinin bir mühendislik veya bilgisayar alanında derecesi olması gerekir. Matematik, kimya, fizik veya teknoloji yönetimi alanında bir derece de kabul edilebilir.


Mühendislik yönetiminde sertifikalı profesyonel (CPEM):

Amerikan Mühendislik Yönetimi Derneği tarafından da sunulan CPEM, teknik alanlarda becerilerini ve deneyimlerini doğrulamak isteyen daha deneyimli profesyoneller içindir. CAEM ile aynı eğitim gereksinimlerine ek olarak, CPEM başvuru sahipleri ayrıca bir CV göndermeli veya danışman iletişim bilgileri ile iş deneyimini belgelemeye devam etmelidir.

BECERİLER
Tasarım mühendisleri, işlerini iyi yapmalarına yardımcı olmak için birkaç yumuşak ve sert beceriye ihtiyaç duyarlar. İşte bazı örnekler:

Matematiksel ve teknik beceriler:

tasarım mühendisleri, ürünlerini ve prototipleri oluşturmak için özel ekipmanlarını hazırlamak için karmaşık CAD yazılımı ile çalışırlar. Bu araçların tam olarak anlaşılması, bir tasarım mühendisinin hammaddelerini, tasarım ürünlerini ve süreçlerini daha iyi anlamasına yardımcı olabilir.


Yaratıcılık:

Bir tasarım Mühendisi fikirlerini geliştirmek için bilim ve teknolojiyi kullansa da, tasarım sorunlarına çözüm bulmak için kendi yaratıcılığına, yaratıcılığına ve sabrına güvenmelidir.


TEKNİK BECERİLER

AutoCAD ve diğer çizim yazılımı ile uzmanlık bu iş için bir gerekliliktir. Bazı üretim ekipmanlarının bilgisi de endüstriye bağlı olarak yararlı olacaktır.


Analitik düşünme:

Tasarım mühendisleri, bir prototipin veya büyük etkilere sahip olabilecek bir sistem akışının küçük ayrıntılarını sürekli olarak değiştirir. Sorunların belirlenmesi, sorun giderme ve çözüm geliştirme ve uygulama her görevde ayrıntılı analiz gerektirir.


Zaman yönetimi:

Bunları kullanan firmanın büyüklüğüne bağlı olarak, tasarım mühendisleri bir ürünü veya şirketin tüm tasarım ihtiyaçlarını yönetebilir. Tasarım mühendisleri, görevleri önceliklendirebilmeli, son teslim tarihlerine uyabilmeli ve iş tamamlanması için zaman çizelgeleri oluşturabilmelidir.


İletişim:

Bir tasarım Mühendisi, araştırma ve geliştirme, pazarlama, müşteri ilişkileri gibi diğer bölümlerdeki insanlardan gelen fikirleri ve istekleri inceler ve bu fikirleri fiziksel gerçekliğe dönüştürür. Tasarım isteklerini anlamak için mükemmel dinleme ve işleme becerilerine sahip olmaları gerekir. Ayrıca teknik parametreleri teknik olmayan iş arkadaşlarına açık bir şekilde açıklama yeteneğine sahip olmaları gerekir.


Takım çalışması:

Tasarım mühendisleri, ürünler oluşturmak ve geliştirmek için diğer mühendisler, tasarımcılar, zemin çalışanları, denetçiler, finansal uzmanlar ve pazarlama ekipleri ile işbirliği yapar. Yetki verebilmeli, sorumlulukları kabul edebilmeli ve fikirleri kolaylıkla paylaşabilmelidirler.

TASARIM MÜHENDİSİ ÇALIŞMA ORTAMI


Büyük bir üretim operasyonu için bir ekibin parçası olarak çalışıp çalışmadıklarına veya küçük bir firmada tek tasarım Mühendisi olup olmadıklarına bakılmaksızın, bir tasarım mühendisinin çalışma ortamının bazı benzer yönleri şunlardır:

Bir bilgisayarda tasarım taslağı yapmak veya özel bir araç kullanarak bir prototip oluşturmak için teknolojiyi kullanma
Masa başında uzun süre otururken bilgisayarla çalışma
Bir test tesisinde veya bir Test Grubu ile test ürünleri ve sistemleri
Sektör aboutleri hakkında ek eğitim, öğretim ve bilgi edinme
Mühendisler, yöneticiler, üreticiler ve müşteriler ile ilgili
İşte tasarım mühendislerinin iş bulabileceği yerlerin bazı örnekleri:

 • Bilgisayar donanım firmaları
 • Havacılık ve uzay firmaları
 • İlaç ve tıbbi ekipman firmaları
 • Otomotiv yedek parça firmaları
 • Elektronik ve tüketim malları Sanayi
 • Gemi inşa üreticileri
 • Ev eşyaları üreticileri
 • Araştırma kurumları
 • Elektrik ve elektrik şirketleri

TASARIM MÜHENDİSİ OLMANIN PÜF NOKTALARI


İşte bir tasarım Mühendisi olmak için takip edebileceğiniz bazı adımlar:

Bir eğitim takip. Çoğu tasarım Mühendisliği pozisyonu için minimum gereksinimleri karşılamak için en az bir lisans derecesi kazanmalısınız. Belirli bir tasarım Mühendisliği türünde uzmanlaşmak istiyorsanız, bir yüksek lisans programına katılmayı düşünün. Araştırma yapmak veya başkalarına tasarım Mühendisliği öğretmek için büyük olasılıkla bir doktora derecesine ihtiyacınız olacaktır.


İş deneyimini biriktirin. Özgeçmişinizi ilgili iş deneyimi Listeleme bir tasarım mühendisi olarak excel yeteneğinizi gösterebilir. Stajlar veya gönüllü fırsatlar yoluyla deneyim kazanabilirsiniz. Bir mühendislik firması veya imalat şirketi için Koordinatör veya müşteri hizmetleri temsilcisi olarak giriş seviyesi bir rolde iş deneyimi kazanmanız gerekebilir.
Sertifikalar kazanın. Alanında yeterlilik göstermek için elde edebilirsiniz birçok sertifikalar vardır. Bir CAD sertifikası, mühendislik yönetimi sertifikası veya mühendislik alanınızla alakalı bir sertifika kazanabilirsiniz.
Pozisyonları arayın. Eğitim ve deneyim düzeyinize uyan açık pozisyonlar bulduktan sonra, uygulama talimatlarını dikkatlice okuyun. İş için iyi bir uyum olacağını nedenlerini özetleyen bir kapak mektubu yazın. Diğer adaylar arasından sıyrılmak böylece her iş için özgeçmişinizi terzilik düşünün. Başvuru malzemelerinize ekleyebileceğiniz anahtar kelimeler için iş ilanını gözden geçirin.

TASARIM MÜHENDİSİ İŞ TANIMI


Florida’nın heyecan verici Uzay kıyısındaki üstün havacılık parçaları imalat şirketi, ekibimize katılmak için yaratıcı, hevesli ve tecrübeli tasarım Mühendisi arıyor. Bu pozisyon, savunma ekipmanı için parçalar geliştiren ve test eden üç tasarım mühendisinden oluşan bir ekibe liderlik edecek. Nitelikli başvuru sahibi, mühendislik (veya ilgili alan) alanında lisans derecesine ve en az yedi yıllık deneyime veya mühendislik alanında yüksek lisans derecesine ve beş yıllık deneyime sahip olacaktır. AutoCAD ile uzmanlığın gösterilmesi bir gerekliliktir. FBI izni gerekli.

References:

INDEED

 

You cannot copy content of this page
%d bloggers like this: